Nazirlər Kabineti yanında Operativ Qərargahın qərarına əsasən bu gündən xüsusi karantin rejimi çərçivəsində tətbiq edilən məhdudiyyətlərin daha bir qismi yumşaldılıb. Bu gündən Dənizkənarı Milli Parka girişə məhdudiyyət də aradan qaldırılıb. Artıq Dənizkənarı Milli Parka giriş sərbəsdir. Ancaq təbii ki, Operativ Qərargahın tələblərinə əməl etmək şərtilə. İnsanlar ərazidə gəzərkən 1,5 metrlik məsafəni qorumalıdır. Ərzidə 10 nəfərdən artıq olmamaq şərti ilə gəzmək mümkündür. Ərazidəki kafe və restoranlar Operativ Qərargahın təlimatına uyğun fəaliyyət göstərəcək – səhər saat 08:00-dan axşam 18:00-dək. İaşə müəssisələri müvafiq sanitar-epidemioloji qaydalara və metodiki göstərişlərə uyğun fəaliyyət göstərəcək.
Dənizkənarı Bulvar İdarəsi bu məsələləri xüsusi nəzarətdə saxlayacaq. Parkinqlər - maşın dayanacaqları da bu gündən fəaliyyətini bərpa edir. Gəzinti gəmiləri, qatarlar, Attraksionlar və idman qurğuları isə fəaliyyət göstərməyəcək. Onların fəaliyyətinə qoyulan məhdudiyyət hələ ki, aradan qaldırılmayıb. Ərazidə Dənizkənarı Bulvar İdarəsinin mühafizə xidməti və Azərbaycan polisi xüsusi nəzarət həyata keçirəcək. Bulvarda yenə də xəbərdarlıq nişanları, məlumatlandırıcı lövhələr olacaq. Və yenə də mütəmadi dezinfeksiya işləri aparılacaq. Bir sözlə Bakı Bulvarı sakinlərin səmərəli istirahətini təmin etməyə hazırdır. Ancaq vətəndaşlar da üzərlərinə düşən məsuliyyəti dərk etməlidirlər. Fürsətdən istifadə edərək xahiş edirik ki, opreativ qərargahın təlimatlarına əməl etsinlər.

According to the decision of the Operational Headquarters under the Cabinet of Ministers, from today some restrictions imposed under the special quarantine regime have been reduced. To date, the restriction on access to the Seaside National Park has been lifted. Entrance to the Seaside National Park is now free, but subject to the requirements of the operational headquarters.
According to the rules of the Operational Headquarters, it is mandatory to observe a social distance of one and a half meters minimum. In addition, bulletin boards and warning signs installed on the territory of the boulevard during the special quarantine regime will be preserved. Cafes and restaurants on site will be open from 08:00 to 18:00. However, restrictions on the use of attractions, children's entertainment centers, children's trains, sports facilities and boat trips are still in place. The Administration of Seaside Boulevard and the police of Azerbaijan will exercise special control in the park, and regular disinfection will be carried out. Baku Boulevard is ready to provide comfortable conditions for residents to relax. Nevertheless, we would like to encourage citizens to comply with the rules and social distance.
As part of measures to improve the ecological state of Baku Bay's Seaside National Park water area and ensure basin cleanliness, an innovative floating water-cleaning device "WasteShark" was presented