Dənizkənarı Milli Parkda genişmiqyaslı dezinfeskiya işləri aparılıb
Dənizkənarı Bulvar İdarəsi  koronavirus (COVİD 19) pandemiyasının yayılmasının qarşısını almaq məqsədilə profilaktik tədbirləri davam etdirir.
Dənizkənarı Milli Parkın ərazisində mütəmadi olaraq keçirilən dezinfeksiya tədbirləri Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin müvafiq qərarlarının icrası çərçivəsində həyata keçirilir.
Dezinfeksiya işlərinin həyata keçirilməsində məqsəd vətəndaşların sağlamlığının qorunması, onlar üçün təhlükəsiz və sağlam mühit yaratmaq, bu sahədə aparılan müvafiq profilaktik tədbirlərin effektivliyinin yüksəldilməsindən ibarətdir.
Belə ki, 14 avqust 2021-ci il tarixində səhər saatlarından başlayaraq iri və xırda həcmli texnikalar vasitəsilə bütün Bulvar ərazisi xüsusi məhlullarla yuyulub. Bulvar ərazisində yerləşən bütün inzibati binalar, yeraltı keçidlər, yeməkxanalar, iaşə obyektləri, gəzinti gəmiləri, anbarlar və ofislər, oturacaqlar, məhəccərlər, işıq dirəkləri və s. xüsusi dərman məhlulları ilə dezinfeksiya olunub.
Dənizkənarı Bulvar İdarəsi tərəfindən hər həftə 215 hektar ərazidə dezinfeksiya işləri aparılır və sanitar-gigiyenik vəziyyət nəzarətdə saxlanılır. Bu işlərə 300 nəfərlik işçi heyəti cəlb olunur, Hako tipli 5 ədəd maşın və 10 tonluq 4 ədəd su maşınından istifadə edilir.
Koronavirus pandemiyasına qarşı mübarizə tədbirləri çərçivəsində Milli Parkın ərazisində maarifləndirici plakatlar və işarələr yerləşdirilib.
Koronavirusla bağlı dezinfeksiya işləri ilə yanaşı, Dənizkənarı Bulvar İdarəsinin struktur qurumlarında əməkdaşlar arasında maarifləndirmə işləri də aparılır.
COVİD 19 pandemiyasının yayılmasının qarşısının alınmasını təmin etmək məqsədilə dezinfeksiya işləri gələcəkdə də mütəmadi olaraq davam etdiriləcək.

Extensive disinfection was carried out in the Seaside National Park
Disinfection measures regularly carried out in the territory of the Seaside National Park are carried out within the execution of the relevant decisions of the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan.
The purpose of disinfection is to protect the health of citizens, to create a safe and healthy environment for them, to increase the effectiveness of appropriate preventive measures in this area.
Thus, starting from the morning of August 14, 2021, the entire Boulevard area was washed with special solutions using large and small-scale equipment. All administrative buildings located in the boulevard area, underground passages, canteens, catering facilities, cruise ships, warehouses and offices, seats, railings, light poles, etc. disinfected with special drug solutions.
The Seaside Boulevard Department disinfects 215 hectares of land every week and monitors the sanitary and hygienic situation. 300 employees are involved in this work, 5 Hako type machines and 4 10 ton water trucks are used.
As part of measures to combat the coronavirus pandemic, educational posters and signs were placed in the National Park.
In addition to disinfection work related to the coronavirus, awareness-raising activities are also carried out among the employees of the structural units of the Seaside Boulevard Department.