Bakı Bulvarında yeni festival başlayır
İyunun 1-dən etibarən Dənizkənarı Milli Parkda növbəti irimiqyaslı festivala start verilir. Bu gündən etibarən Bakı Bulvarı iki ay ərzində şəhərin ən rəngarəng, ən dadlı və ən əyləncəli məkanına çevrilir.
Bu dəfə Bakı Bulvarının ənənəvi yarmarka məkanı “CandyFest” yay festivalı üçün xüsusi olaraq hazırlanıb. Yayın ən müxtəlif dadlarını,  rənglərini və əhvalını əks etdirən CandyFest iyul ayının sonunadək ziyarətçilərin ixtiyarında olacaq.
Festival hər yaşdan olan qonaqlara unudulmaz təəssüratlar yaşadacaq: müxtəlif mövzulu və rəngarəng dizayna malik satış köşklərində yayın ən müxtəlif dadları, əyləncə və oyunlar, canlı tamaşalar və s. ziyarətçilərə təqdim olunur.
Hər gün saat 17:00-dan 19:00-dək uşaqlar üçün maraqlı tamaşalar, interaktiv oyunlar və müxtəlif əyləncə proqramları təşkil ediləcək.
CandyFest-də əsas diqqət çəkən məqamlarından biri buradakı 1500 nəfərlik açıq hava amfiteatrıdır. Burada ilk dəfə olaraq ziyarətçilərə su sirki və möhtəşəm şou təqdim olunur. Xüsusi vizual həllər və musiqi müşayiəti ilə təqdim olunacaq proqram hər gün saat 20:30-da başlayacaq və 75 dəqiqə ərzində izləyiciləri fərqli bir dünyaya səyahətə aparacaq.
Saat 23:00-dan etibarən isə su sirki  böyüklər üçün xüsusi musiqili proqramlarla davam edəcək.
Festivala giriş sərbəstdir. Axşam saatlarında açıq hava amfiteatrında keçirilən su sirki şoularına biletləri iticket.az və şəhərin kassalarından əldə etmək mümkündür.
16-06-2026
Heydər Əliyev Fondu, Mədəniyyət Nazirliyi və Bakı Şəhər İcra Hakimiyyətinin təşkilatçılığı ilə 15 İyun – Milli Qurtuluş Günü münasibətilə Dənizkənarı Milli Parkda bayram konserti təşkil olunub

На Бакинском бульваре стартует новый фестиваль
С 1 июня в Приморском национальном парке начинается следующий масштабный фестиваль. С этого дня Бакинский бульвар на два месяца станет самым красочным, самым вкусным и самым веселым местом города.
На этот раз традиционная ярмарочная площадка Бакинского бульвара была специально подготовлена для летнего фестиваля «CandyFest». Отражая разнообразные вкусы, краски и настроение лета, CandyFest будет доступен для посетителей до конца июля.
Фестиваль подарит незабываемые впечатления гостям всех возрастов: самые разнообразные летние вкусы, развлечения и игры, живые выступления и многое другое представлены в торговых киосках различной тематики и яркого дизайна.
Каждый день с 17:00 до 19:00 для детей будут организованы интересные представления, интерактивные игры и различные развлекательные программы.
Одна из главных достопримечательностей CandyFest — это открытый амфитеатр на 1500 мест. Здесь впервые посетителям представлен водный цирк и великолепное шоу. Программа, сопровождаемая особыми визуальными решениями и музыкальным сопровождением, будет начинаться каждый день в 20:30 и на 75 минут увлечет зрителей в путешествие в иной мир.
С 23:00 водный цирк продолжится специальными музыкальными программами для взрослых.
Вход на фестиваль свободный. Билеты на вечерние представления водного цирка в открытом амфитеатре можно приобрести на iticket.az и в городских кассах